Junat kartalla

Search: Helsinki asema to Tampere asema

Junat kohteesta Helsinki asema kohteeseen Tampere asema

Matkusta kohteesta Helsinki asema kohteeseen Tampere asema ja valitse yksi 46 päivittäisestä lähdöstä. Koe matka, joka suoritetaan nopeimmillaan ajassa 1 hour 45 minutes. Turvallista matkaa!

1 h 45 min

lyhin matka-aika

6 h 11 min

pisin matka-aika

46

lähdöt tänään

00:37

ensimmäinen lähtö

12:14

viimeinen lähtö

161 km

linnuntietä

00:37 - 06:49

6 h 11 min

RR

00:40

01:35

Helsinki

R

55 min

(8 pysäkkiä)

00:45

Pasila

00:54

Tikkurila

01:03

Kerava

01:07

Ainola

01:10

Järvenpää

01:13

Saunakallio

01:19

Jokela

01:26

Hyvinkää

Riihimäki

05:23

06:42

Riihimäki

R

1 h 19 min

(8 pysäkkiä)

05:31

Ryttylä

05:39

Turenki

05:48

Hämeenlinna

05:55

Parola

06:03

Iittala

06:15

Toijala

06:21

Viiala

06:28

Lempäälä

Tampere

04:56 - 06:58

2 h 2 min

S 35

05:00

06:52

Helsinki

S 35

1 h 51 min

(5 pysäkkiä)

05:06

Pasila

05:18

Tikkurila

05:52

Riihimäki

06:11

Hämeenlinna

06:32

Toijala

Tampere

05:04 - 07:42

2 h 37 min

R

05:06

07:35

Helsinki

R

2 h 28 min

(17 pysäkkiä)

05:11

Pasila

05:21

Tikkurila

05:31

Kerava

05:36

Ainola

05:39

Järvenpää

05:41

Saunakallio

05:47

Jokela

05:54

Hyvinkää

06:25

Riihimäki

06:32

Ryttylä

06:40

Turenki

06:48

Hämeenlinna

06:54

Parola

07:01

Iittala

07:11

Toijala

07:16

Viiala

07:23

Lempäälä

Tampere

06:17 - 08:03

1 h 46 min

IC 21

06:21

07:56

Helsinki

IC 21

1 h 35 min

(2 pysäkkiä)

06:28

Pasila

06:37

Tikkurila

Tampere

06:56 - 09:00

2 h 4 min

IC 155

07:00

08:53

Helsinki

IC 155

1 h 53 min

(6 pysäkkiä)

07:06

Pasila

07:17

Tikkurila

07:52

Riihimäki

08:11

Hämeenlinna

08:32

Toijala

08:41

Lempäälä

Tampere

07:04 - 09:32

2 h 28 min

R

07:07

09:25

Helsinki

R

2 h 18 min

(17 pysäkkiä)

07:11

Pasila

07:21

Tikkurila

07:30

Kerava

07:35

Ainola

07:38

Järvenpää

07:41

Saunakallio

07:47

Jokela

07:54

Hyvinkää

08:15

Riihimäki

08:22

Ryttylä

08:30

Turenki

08:38

Hämeenlinna

08:44

Parola

08:52

Iittala

09:02

Toijala

09:07

Viiala

09:14

Lempäälä

Tampere

07:19 - 09:05

1 h 46 min

IC 41

07:22

08:59

Helsinki

IC 41

1 h 36 min

(2 pysäkkiä)

07:28

Pasila

07:39

Tikkurila

Tampere

07:56 - 10:01

2 h 5 min

IC 165

08:00

09:54

Helsinki

IC 165

1 h 54 min

(6 pysäkkiä)

08:06

Pasila

08:17

Tikkurila

08:52

Riihimäki

09:12

Hämeenlinna

09:32

Toijala

09:43

Lempäälä

Tampere

08:16 - 10:04

1 h 47 min

IC 23

08:19

09:57

Helsinki

IC 23

1 h 38 min

(2 pysäkkiä)

08:25

Pasila

08:37

Tikkurila

Tampere

08:58 - 11:01

2 h 3 min

IC 93

09:01

10:55

Helsinki

IC 93

1 h 53 min

(6 pysäkkiä)

09:08

Pasila

09:19

Tikkurila

09:52

Riihimäki

10:12

Hämeenlinna

10:32

Toijala

10:43

Lempäälä

Tampere

09:01 - 11:32

2 h 31 min

R

09:06

11:24

Helsinki

R

2 h 18 min

(17 pysäkkiä)

09:12

Pasila

09:24

Tikkurila

09:33

Kerava

09:39

Ainola

09:42

Järvenpää

09:45

Saunakallio

09:50

Jokela

09:57

Hyvinkää

10:15

Riihimäki

10:22

Ryttylä

10:30

Turenki

10:38

Hämeenlinna

10:44

Parola

10:51

Iittala

11:01

Toijala

11:06

Viiala

11:13

Lempäälä

Tampere

09:15 - 11:06

1 h 51 min

IC 43

09:19

10:59

Helsinki

IC 43

1 h 40 min

(2 pysäkkiä)

09:26

Pasila

09:40

Tikkurila

Tampere

09:55 - 12:00

2 h 4 min

S 143

10:00

11:54

Helsinki

S 143

1 h 53 min

(6 pysäkkiä)

10:06

Pasila

10:17

Tikkurila

10:53

Riihimäki

11:11

Hämeenlinna

11:31

Toijala

11:42

Lempäälä

Tampere

10:17 - 12:05

1 h 47 min

S 33

10:19

11:58

Helsinki

S 33

1 h 39 min

(2 pysäkkiä)

10:25

Pasila

10:36

Tikkurila

Tampere

10:56 - 13:00

2 h 3 min

IC 45

11:00

12:53

Helsinki

IC 45

1 h 53 min

(6 pysäkkiä)

11:07

Pasila

11:19

Tikkurila

11:52

Riihimäki

12:11

Hämeenlinna

12:32

Toijala

12:42

Lempäälä

Tampere

11:01 - 13:33

2 h 31 min

R

11:06

13:26

Helsinki

R

2 h 20 min

(17 pysäkkiä)

11:11

Pasila

11:24

Tikkurila

11:33

Kerava

11:38

Ainola

11:41

Järvenpää

11:44

Saunakallio

11:49

Jokela

11:56

Hyvinkää

12:15

Riihimäki

12:22

Ryttylä

12:30

Turenki

12:38

Hämeenlinna

12:48

Parola

12:55

Iittala

13:04

Toijala

13:09

Viiala

13:15

Lempäälä

Tampere

11:58 - 14:00

2 h 2 min

IC 171

12:00

13:54

Helsinki

IC 171

1 h 53 min

(6 pysäkkiä)

12:07

Pasila

12:17

Tikkurila

12:53

Riihimäki

13:12

Hämeenlinna

13:32

Toijala

13:42

Lempäälä

Tampere

12:16 - 14:03

1 h 46 min

IC 25

12:19

13:56

Helsinki

IC 25

1 h 37 min

(2 pysäkkiä)

12:25

Pasila

12:36

Tikkurila

Tampere

12:59 - 15:01

2 h 1 min

IC 145

13:03

14:54

Helsinki

IC 145

1 h 50 min

(6 pysäkkiä)

13:10

Pasila

13:22

Tikkurila

13:53

Riihimäki

14:11

Hämeenlinna

14:32

Toijala

14:43

Lempäälä

Tampere

13:02 - 15:31

2 h 29 min

R

13:06

15:25

Helsinki

R

2 h 18 min

(17 pysäkkiä)

13:12

Pasila

13:26

Tikkurila

13:35

Kerava

13:40

Ainola

13:43

Järvenpää

13:46

Saunakallio

13:51

Jokela

13:58

Hyvinkää

14:15

Riihimäki

14:22

Ryttylä

14:30

Turenki

14:38

Hämeenlinna

14:44

Parola

14:51

Iittala

15:01

Toijala

15:06

Viiala

15:13

Lempäälä

Tampere

13:19 - 15:04

1 h 45 min

IC 37

13:21

14:58

Helsinki

IC 37

1 h 36 min

(2 pysäkkiä)

13:27

Pasila

13:42

Tikkurila

Tampere

13:55 - 15:59

2 h 4 min

S 87

13:59

15:53

Helsinki

S 87

1 h 53 min

(6 pysäkkiä)

14:06

Pasila

14:17

Tikkurila

14:52

Riihimäki

15:11

Hämeenlinna

15:31

Toijala

15:41

Lempäälä

Tampere

14:16 - 16:04

1 h 47 min

IC 27

14:18

15:58

Helsinki

IC 27

1 h 39 min

(2 pysäkkiä)

14:25

Pasila

14:37

Tikkurila

Tampere

14:57 - 16:59

2 h 2 min

IC 151

15:00

16:53

Helsinki

IC 151

1 h 53 min

(6 pysäkkiä)

15:06

Pasila

15:16

Tikkurila

15:52

Riihimäki

16:11

Hämeenlinna

16:31

Toijala

16:41

Lempäälä

Tampere

15:01 - 17:31

2 h 29 min

R

15:06

17:25

Helsinki

R

2 h 19 min

(17 pysäkkiä)

15:11

Pasila

15:20

Tikkurila

15:29

Kerava

15:33

Ainola

15:36

Järvenpää

15:39

Saunakallio

15:45

Jokela

15:52

Hyvinkää

16:15

Riihimäki

16:22

Ryttylä

16:30

Turenki

16:38

Hämeenlinna

16:44

Parola

16:51

Iittala

17:01

Toijala

17:06

Viiala

17:13

Lempäälä

Tampere

15:14 - 17:04

1 h 49 min

IC 47

15:19

16:58

Helsinki

IC 47

1 h 39 min

(2 pysäkkiä)

15:25

Pasila

15:35

Tikkurila

Tampere

15:55 - 17:59

2 h 3 min

IC 147

16:00

17:53

Helsinki

IC 147

1 h 53 min

(6 pysäkkiä)

16:06

Pasila

16:16

Tikkurila

16:52

Riihimäki

17:11

Hämeenlinna

17:31

Toijala

17:41

Lempäälä

Tampere

16:14 - 18:04

1 h 49 min

IC 51

16:19

17:58

Helsinki

IC 51

1 h 39 min

(2 pysäkkiä)

16:25

Pasila

16:35

Tikkurila

Tampere

16:22 - 18:27

2 h 4 min

S 59

16:27

18:21

Helsinki

S 59

1 h 54 min

(3 pysäkkiä)

16:33

Pasila

17:25

Riihimäki

17:45

Hämeenlinna

Tampere

16:57 - 18:59

2 h 2 min

IC 177

17:00

18:53

Helsinki

IC 177

1 h 53 min

(6 pysäkkiä)

17:06

Pasila

17:16

Tikkurila

17:52

Riihimäki

18:11

Hämeenlinna

18:31

Toijala

18:41

Lempäälä

Tampere

17:01 - 19:33

2 h 31 min

R

17:06

19:25

Helsinki

R

2 h 19 min

(17 pysäkkiä)

17:11

Pasila

17:20

Tikkurila

17:29

Kerava

17:33

Ainola

17:36

Järvenpää

17:39

Saunakallio

17:45

Jokela

17:52

Hyvinkää

18:15

Riihimäki

18:22

Ryttylä

18:30

Turenki

18:38

Hämeenlinna

18:44

Parola

18:51

Iittala

19:01

Toijala

19:06

Viiala

19:13

Lempäälä

Tampere

17:14 - 19:04

1 h 49 min

IC 49

17:19

18:58

Helsinki

IC 49

1 h 39 min

(2 pysäkkiä)

17:25

Pasila

17:35

Tikkurila

Tampere

17:55 - 19:59

2 h 3 min

S 89

18:00

19:53

Helsinki

S 89

1 h 53 min

(6 pysäkkiä)

18:06

Pasila

18:16

Tikkurila

18:52

Riihimäki

19:11

Hämeenlinna

19:31

Toijala

19:41

Lempäälä

Tampere

18:16 - 20:04

1 h 47 min

IC 29

18:19

19:58

Helsinki

IC 29

1 h 39 min

(2 pysäkkiä)

18:25

Pasila

18:35

Tikkurila

Tampere

18:55 - 20:59

2 h 3 min

IC 149

19:00

20:53

Helsinki

IC 149

1 h 53 min

(6 pysäkkiä)

19:06

Pasila

19:16

Tikkurila

19:52

Riihimäki

20:11

Hämeenlinna

20:31

Toijala

20:41

Lempäälä

Tampere

19:01 - 21:33

2 h 31 min

R

19:06

21:25

Helsinki

R

2 h 19 min

(17 pysäkkiä)

19:11

Pasila

19:20

Tikkurila

19:29

Kerava

19:33

Ainola

19:36

Järvenpää

19:39

Saunakallio

19:45

Jokela

19:52

Hyvinkää

20:15

Riihimäki

20:22

Ryttylä

20:30

Turenki

20:38

Hämeenlinna

20:44

Parola

20:51

Iittala

21:01

Toijala

21:06

Viiala

21:13

Lempäälä

Tampere

19:26 - 22:37

3 h 10 min

PYO 265

19:29

22:31

Helsinki

PYO 265

3 h 2 min

(4 pysäkkiä)

19:37

Pasila

20:30

Tikkurila

21:16

Riihimäki

21:40

Hämeenlinna

Tampere

19:57 - 21:59

2 h 1 min

IC 183

20:00

21:53

Helsinki

IC 183

1 h 53 min

(6 pysäkkiä)

20:06

Pasila

20:16

Tikkurila

20:52

Riihimäki

21:11

Hämeenlinna

21:31

Toijala

21:41

Lempäälä

Tampere

20:14 - 22:04

1 h 49 min

S 53

20:19

21:58

Helsinki

S 53

1 h 39 min

(2 pysäkkiä)

20:25

Pasila

20:35

Tikkurila

Tampere

20:26 - 23:19

2 h 52 min

PYO 269

20:29

23:13

Helsinki

PYO 269

2 h 44 min

(4 pysäkkiä)

20:36

Pasila

21:14

Tikkurila

21:58

Riihimäki

22:24

Hämeenlinna

Tampere

21:01 - 23:33

2 h 31 min

R

21:06

23:25

Helsinki

R

2 h 19 min

(17 pysäkkiä)

21:11

Pasila

21:20

Tikkurila

21:29

Kerava

21:33

Ainola

21:36

Järvenpää

21:39

Saunakallio

21:45

Jokela

21:52

Hyvinkää

22:15

Riihimäki

22:22

Ryttylä

22:30

Turenki

22:38

Hämeenlinna

22:44

Parola

22:51

Iittala

23:01

Toijala

23:06

Viiala

23:13

Lempäälä

Tampere

21:57 - 00:01

2 h 3 min

IC 187

22:00

23:53

Helsinki

IC 187

1 h 53 min

(6 pysäkkiä)

22:06

Pasila

22:16

Tikkurila

22:51

Riihimäki

23:11

Hämeenlinna

23:31

Toijala

23:41

Lempäälä

Tampere

22:33 - 01:03

2 h 30 min

R

22:36

00:55

Helsinki

R

2 h 19 min

(17 pysäkkiä)

22:41

Pasila

22:50

Tikkurila

22:59

Kerava

23:03

Ainola

23:06

Järvenpää

23:09

Saunakallio

23:15

Jokela

23:22

Hyvinkää

23:45

Riihimäki

23:52

Ryttylä

00:00

Turenki

00:08

Hämeenlinna

00:14

Parola

00:21

Iittala

00:31

Toijala

00:36

Viiala

00:43

Lempäälä

Tampere

23:10 - 02:01

2 h 50 min

PYO 273

23:13

01:55

Helsinki

PYO 273

2 h 42 min

(5 pysäkkiä)

23:20

Pasila

00:01

Tikkurila

00:44

Riihimäki

01:06

Hämeenlinna

01:30

Toijala

Tampere

11:57 - 13:59

2 h 1 min

IC 171

12:00

13:53

Helsinki

IC 171

1 h 53 min

(6 pysäkkiä)

12:06

Pasila

12:16

Tikkurila

12:52

Riihimäki

13:11

Hämeenlinna

13:31

Toijala

13:41

Lempäälä

Tampere

12:14 - 14:04

1 h 49 min

IC 25

12:19

13:58

Helsinki

IC 25

1 h 39 min

(2 pysäkkiä)

12:25

Pasila

12:35

Tikkurila

Tampere