Aikataulu ja toteutuneet saapumiset

Junat Avignon–Paris

Junat Avignon–Paris: lähtö- ja saapumisajat, matka-aika, vaihdot ja junien täsmällisyys.

Päivän junamatkat

maanantaina 26. lokakuuta 2026

  • →

    Avignon TGV → Paris Gare de Lyon Hall 1 - 2

    2 h 57 min1 vaihto
    78 %Keskimääräinen myöhästyminen+4 min myöhässä18 tallennetun vuoron perusteella
    • 06.49Avignon TGV
      07.41Lyon Saint-Exupéry TGV
    • SNCF 6194Ei tallennettua tietoa
      07.54Lyon Saint-Exupéry TGV
      09.46Paris Gare de Lyon Hall 1 - 2
  • →

    Avignon TGV → Paris Gare de Lyon Hall 1 - 2

    2 h 41 minsuora
    87 %Keskimääräinen myöhästyminen+2 min myöhässä15 tallennetun vuoron perusteella
    • 07.41Avignon TGV
      10.22Paris Gare de Lyon Hall 1 - 2
  • →

    Avignon TGV → Paris Gare de Lyon Hall 1 - 2

    2 h 46 minsuora
    85 %Keskimääräinen myöhästyminen+3 min myöhässä26 tallennetun vuoron perusteella
    • 08.30Avignon TGV
      11.16Paris Gare de Lyon Hall 1 - 2
  • →

    Avignon TGV → Paris Gare de Lyon Hall 1 - 2

    3 h 19 min1 vaihto
    88 %Keskimääräinen myöhästyminen+7 min myöhässä17 tallennetun vuoron perusteella
    • SNCF 12183Liian vähän tallennettuja vuoroja
      08.49Avignon TGV
      09.54Lyon Part Dieu
    • 10.04Lyon Part Dieu
      12.08Paris Gare de Lyon Hall 1 - 2
  • →

    Avignon TGV → Paris Gare de Lyon Hall 1 - 2

    2 h 41 minsuoraLiian vähän tallennettuja vuoroja
    • 09.41Avignon TGV
      12.22Paris Gare de Lyon Hall 1 - 2
  • →

    Avignon TGV → Paris Gare de Lyon Hall 1 - 2

    3 h 8 min1 vaihto
    44 %Keskimääräinen myöhästyminen+27 min myöhässä25 tallennetun vuoron perusteella
    • 10.22Avignon TGV
      11.28Lyon Part Dieu
    • SNCF 661686 % · +5 min myöhässä
      11.34Lyon Part Dieu
      13.30Paris Gare de Lyon Hall 1 - 2
Junamatkoja6ensimmäinen 06.49 · viimeinen 10.22
Nopein2 h 41 minsuora
Suora / vaihdolla3 / 3näytetyistä matkoista

Näytettyjen junamatkojen täsmällisyys

Keskimääräinen myöhästyminen+10 min myöhässä101 tallennetun vuoron perusteella
Paras täsmällisyys
SNCF 6106 · 07.41
Heikoin täsmällisyys
SNCF 12176 · 10.22

Keskiarvossa ei ole mukana 1 näytetyistä junamatkoista, koska niistä ei ole tallennettuja vuoroja.

LähtöasemaAvignonLähtötaulu · Juna kartta
MääräasemaParisLähtötaulu · Juna kartta

Muut suositut reitit

Näin täsmällisyys lasketaan

Ajat ovat paikallista aikaa. Täsmällisyys perustuu omaan arkistoomme tallennettuihin vuoroihin. Junamatkan luku on sen heikoimman osuuden luku.

Jos osuudesta on liian vähän tallennettuja vuoroja, sitä ei merkitä luvulla.

Tallennettuja vuoroja lukujen taustalla15–26

Kaikki junat ja aikataulut

Avaa vuoro ja näet pysähdykset, laiturin ja kartan.

© 2026 Junat kartallaRiippumaton palvelu, ei sidoksissa rautatieyhtiöihin.
Junat kartallaJunat kartalla